Ľad v Zádielskej doline


Zádielská dolina neďaleko Košíc, ponúka ideálne podmienky na turistiku a horolezectvo.  Každoročne v závere doliny neďaleko horolezeckej útulne pripravujeme ľadovú lezeckú stenu, ktorá okrem športového vyžitia vytvorí pre turistov nezabudnuteľnú krásu vo forme ľadopádu.

Lad zadiel

Individuálne je možné dohodnúť aj základný kurz ľadového lezenia. Časovo sa realizuje od polovice januára do konca februára.

Jednodňový pre jednu osobu 70,- EUR

Jednodňový pre dve osoby 120,- EUR

v cene je zapožičanie výstroje (okrem topánok), inštruktor, 4-5 hodinový kurz spojený s praktickým lezením, nácvikom techník, zlaňovaním a istením.

Dvojdňový pre jednu osobu 135,- EUR

Dvojdňový pre dve osoby 240,- EUR

v cene je zapožičanie výstroje (okrem topánok), inštruktor, 2 x 5 hodinový kurz spojený s praktickým lezením, nácvikom techník, zlaňovaním a istením.

ubytovanie je v cene v neďalekej horolezeckej útulni na spacákoch.

Dopravu a stravu je potrebné dohodnúť individuálne na čisle 0903 230 175 alebo emailom rozlomity@rozlomity.sk

Ľad sa nachádza na ľavej strane za horolezeckou chatou. Je ho vidieť aj z asfaltovej cesty vedúcej k reštaurácii Zádielska chata, kde si môžete dať horúci čaj či polievku.

Odporúčame sa prejsť aj priamo pod ľad, kadiaľ ide chodníček medzi horolezeckou a Zádielskou chatou, kde cestou stretnete aj horolezeckú studničku.

Súradnice google 48.639046, 20.814169

Ľad má výšku od 12 do 18 metrov a šírku zhruba 20 metrov. Bežne je pripravených 5 až 8 samostatných línií. Ľad je možné liezť iba z horným lanom na top rope. Istiace stanovištia je možné realizovať na stromoch. A je potrebné dávať pozor aby ste nepoškodili striekacie zariadenie. Ak je spustené striekacie zariadenie , tak v danom čase je zakázané lezenie na ľade.

Prosíme návštevníkov o dobrovoľný príspevok 5,- EUR na deň, ktorý je možné uhradiť na Lezeckej Stene Rozlomity v Košiciach alebo si zakúpiť vstupenku na e-shope: https://www.rozlomitysport.sk/rozlomity/lezenie-na-lade-vstup-na-1-den

V prípade záujmu vyskúšania si tohto druhu lezenia kontaktujte klub na adrese rozlomity@rozlomity.sk.

Miesto kde to naozaj žije lezením.

Sme s Vami a sme tu aby sme Vám poradili pri výbere toho najlepšieho čo potrebujete

Viac

Súhlasím

Tieto internetové stránky používajú k poskytovaniu služieb, personalizácií reklám a analýze návštevnosti súbory cookie. Používaním týchto internetových stránok s tým vyjadrujete svoj súhlas.